W poszukiwaniu energii

      Pęd, pośpiech… Pytania, czy zdążę, czy zdołam, czy pokonam zmęczenie… XXI wiek stawia wymagania, a my… często bezrefleksyjnie się temu poddajemy i szukamy coraz to nowych sposobów na podtrzymanie energii (sięgamy po napoje typu Redbull itp.). Pominiemy tu te, które złe są z założenia, bo niszczą człowieka i jego życie. Skupimy się na tych pozytywnych, bo właśnie z optymizmu warto czerpać witalne siły.

bamboo-2205988

   Katalog możliwości otwiera oczywiście aktywność fizyczna. Banał, prawda? Pamiętajmy jednak, że to, co najprostsze jest najtrudniejsze do zastosowania. Lubimy zasłaniać się brakiem czasu, problemami ze zdrowiem (!), finansami i wieloma innymi wymówkami. Pośpiech zachęca przecież do zamienników. A szkoda. Czas powiedzieć STOP !

   Czasami zatrzymujemy się na chwilę, by wypić przysłowiową kawę. Nie dyskutujemy z jej walorami smakowymi, tradycjami związanymi z jej piciem. Jednak często jest tak, że upatrujemy w niej jedyne źródło możliwego zastrzyku energii. Społeczeństwo instant sięga też chętnie po gotowe mieszanki obiecujące efekt NOW! Znów zachęcamy do STOP. Namawiamy do nowego rytuału, nowej formy poszukiwania energii, dzięki której nie tylko podołasz temu, czemu chcesz (nie: musisz), ale też zyskasz chwilę na bezcenną refleksję nad selekcją tego, co ważne i nieważne… Dobrze mieć w zanadrzu alternatywę.

   Odrzuć choć na chwilę szybkie i powszechnie znane sposoby dostarczania energii. Piłeś kiedyś Yerba Mate? Słyszałeś, że to gorzkie? Dziwne? Skomplikowane w podaniu? Hmmm… Odrzuć to, co słyszałeś i SPRÓBUJ.

Dlaczego warto? Yerba Mate to naturalne bogactwo Ameryki Południowej. Jej mieszkańcy już od wieków wiedzą, że ostrokrzew paragwajski kryje w sobie niezwykłe bogactwo smaku i właściwości lecznicze.

Lubisz mieć wybór? Cenisz dodatki – cytrusy, a może jednak mięta lub słodki owoc? Yerba Mate Sweet Dreams to słodki atak energii o smaku ananasowo-truskawkowo-liczi, z kolei Yerba Mate Różowy Grejpfrut, Yerba Mate Wiśniowa , Yerba Mate Cytrusowa oraz Yerba Mate Magic to wariacje na temat owocowego zastrzyku witalności. Chcesz bardziej zdecydowanie? Skosztuj Ice Mint&Yerba Mate. Mieszanki  tworzone przez Teart łączą pragmatyzm działania (efekt pobudzenia) z niepowtarzalnymi walorami smakowymi (przyjemność chwili).

Współcześni znawcy ludzkiego umysłu twierdzą, że najlepiej reagujemy na komunikaty pozytywne i przedstawione językiem korzyści. Cóż zatem zyskujesz, rozszerzając swój własny wachlarz możliwości zwiększania potencjału energetycznego?

davide-ragusa-37871

    W przeciwieństwie do kawy Yerba Mate nie wypłukuje z naszego organizmu MAGNEZU! Efekt działania zawartej w niej kofeiny utrzymuje się kilka godzin i …nie wpływa na sen. Co ciekawe, wywołuje uczucie sytości, więc może stać się przyjacielem osób walczących o linię. Dzięki taninie wspomaga z kolei walkę ze stanami zapalnymi, a liczne witaminy i minerały efektywnie wesprze walkę z niedoborami osłaniającymi naszą odporność.

Dobrze mieć wybór w każdej dziedzinie. Sięgać po to, czego w danej chwili potrzebujemy, by czuć się dobrze. I mieć świadomość, iż na chwilę zatrzymaliśmy się, by zobaczyć bogactwo świata, w którym żyjemy. Mało tego – że kosztujemy to bogactwo. W szybkim świecie rytuały są ważne, bo budują naszą tożsamość, umożliwiają odnalezienia punktu odniesienia dla tego, co istotne. Z filiżanką celowo wybranego napoju smakowanie życia zyskuje swój niepowtarzalny walor i daje poczucie wpływu. To z kolei prosta droga do rozwoju siebie.

Energia czerpana z natury jest nam potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, a przecież natura tylko czeka na nasz właściwy wybór. Chemia, szkodliwe używki, paraleki – to jedna strona barykady. Druga strona? Spokojne oczekiwanie na działanie natury. Bez efektu NOW! Yerba Mate to jeden z dowodów na to, że można inaczej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s