Dobra forma z herbatami funkcjonalnymi TEART.

Który dzień jest dobry na zmianę? Prostota odpowiedzi stanowi o trudności wyzwania: każdy dzień jest dobry. I dla każdego inny. Taki – który trafia we właściwy moment w naszym życiu. Starożytny myśliciel, patrząc na rzekę, rzekł kolejne mądre i proste słowa: Panta rei (Wszystko płynie). Na wszystko jest właściwa pora: czujesz, że czas na powrót do formy? To w takim razie Twój czas. Więc płyńmy…

silhouette-712399_1920
pixabay.com

Jednym z największych skarbów człowieka, który planuje powrót do formy jest… drugi człowiek. Potrzebujemy wzmocnienia, podtrzymania motywacji, dostrzeżenia wysiłku, pocieszenia przy porażce. Nie ma zmiany bez tych elementów. Cenną umiejętnością staje się więc świadome dobieranie osoby, która nas wesprze.

Równie istotna jest dbałość o swoje otoczenie. Pod każdym względem. Powrót do formy to praca nad organizacją czasu oraz walka z nawykami. Mądrzy powiadają, iż potrzeba co najmniej 21 powtórzeń niezakłóconych porażką, by można mówić wdrożeniu nowego, tym razem pozytywnego, nawyku. Jest co robić, prawda?
Dbałość o szczegóły przejawia się także w diecie, dobranej dokładnie pod nasze indywidualne potrzeby. Jednym z fundamentów nowego sposobu odżywiania może stać się świadomy wybór herbaty. Nie jako napoju po prostu uzupełniającego płyny, wybranego przez przypadek lub tylko dla smaku. Warto sprawić, by herbata pełniła konkretną funkcję, dopełniała i wspomagała nasze dążenie do zmiany, do osiągnięcia lepszej formy.

tea-1284366_1920
pixabay.com

Pierwszym krokiem ku formie można uczynić wybór właściwej herbaty funkcjonalnej w zależności od pory dnia, a tym samym celu, jaki sobie stawiamy. Przecież czegoś innego nasz organizm domaga się po przebudzeniu, czegoś innego – po długim, pełnym zdarzeń, dniu. Picie właściwej herbaty staje się wówczas świadomą odpowiedzią na potrzeby naszego organizmu. A ten.. podziękuje rosnącą kondycją i wzrastającym poziomem pozytywnej energii.

Poranek to dla większości z nas czas, kiedy zbieramy energię. Przed pracą, szkołą, zajęciami, treningiem, lekcjami z dzieckiem i milionem innych czynności. Po cóż wówczas sięgnąć? Nie po słodycz. Nie po cukier. Lepiej – bo z długotrwałym efektem – sprawdzi się herbata ziołowa fit for life orzeźwiającą cytrusową nutą. Dobry smak, dobrze rozpoczęty dzień – większa szansa na sukces w drodze do formy.

PEZ01 Pu-Erh Poranny
PU-ERH PORANNY Herbata o smaku cytrynowym. Skład: herbata pu-erh, miłorząb, skórka cytryny, guarana, truskawka, aromat naturalny, trawa cytrynowa

Popołudniu, kiedy zmagamy się już ze zmęczeniem, czujemy słabą motywację do podjęcia wysiłku, trzeba zapewnić organizmowi kolejne wsparcie. I znów sięgamy po herbatę ziołową fit for life. Jednak jako świadomi konsumenci wybieramy tę z miętą.  Dlaczego? Bowiem dobrze wiemy, że mięta wpływa korzystnie na pracę wątroby i drogi oddechowe, poprawia nastrój, wpływa rozluźniająco. Poprzez ciało wpływamy na umysł. Poprzez umysł na nasze kolejne decyzje. Znów możemy działać.

PEZ02 Pu-erh Popołudniowy
PU-ERH POPOŁUDNIOWY Herbata o smaku pomarańczowo – miętowym. Skład: herbata pu-erh, aromat naturalny, skórka pomarańczy, jabłko, czerwona porzeczka, mięta pieprzowa, koper włoski, rumianek, pokrzywa

I już… wieczór. Z filiżanką herbaty funkcjonalnej, oczywiście. Szukamy przecież relaksu, wyciszenia, dobrego snu. Toteż wybór pada na smak słodkiej maliny i dodatek lawendy. Ten piękny fioletowy kwiat kryje w sobie moc łagodzenia napięcia układu nerwowego poprzez obniżenie ciśnienia, łagodzi stany bólowe, przyśpiesza oczyszczanie organizmu, ułatwiając rozluźnienie.

PEZ03 Pu-Erh Wieczorny
PU-ERH WIECZORNY Herbata o smaku malinowo – ziołowym. Skład: herbata pu-erh, melisa, chmiel, aromat naturalny, malina, kwiat lawendy, kwiat granatu, płatki słonecznika

Wszystko płynie, wszystko się zmienia, ale mądrość płynąca z natury jest stała. Od nas zależy, czy i w jaki sposób z tego dobrodziejstwa skorzystamy. Świadome wybory, to najważniejsza część każdej zmiany. I tej małej, i tej wielkiej.

live-1003646_1920
pixabay.com

Życzymy powodzenia w walce o powrót do formy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s